SON DAKİKA

ŞANLIURFA AJANS
reklam

İl Başkanından iktidara sert tepki Boğazımıza kadar borca girmişiz

İl Başkanından iktidara sert tepki Boğazımıza kadar borca girmişiz
Bu haber 16 Haziran 2022 - 9:04 'de eklendi ve 13 kez görüntülendi.

Saadet partisi Şanlıurfa il başkanı Mustafa Niyazi Yanmaz basın açıklaması yaptı.

İl Başkanından iktidara sert tepki Boğazımıza kadar borca girmişiz

Saadet partisi Şanlıurfa İl Başkanı Mustafa Niyazi Yanmaz basın açıklamasında bulundu. Yanmaz yaptığı açıklamasında Türkiye’nin dünya da ki genel durumunu konuştu. Saadet partisi Şanlıurfa il başkanı Mustafa Niyazi Yanmaz Türkiye de Şanlıurfa’nın büyük bir tarım şehri olduğunu ve GAP’ın başkenti olan Urfa’nın gıda ve tarım ambarı olacaktır dedi.

Yanmaz yaptığı açıklamada bundan 30-40 yıl önce GAP daha gelmeden önce Urfa’ya su gelecek, GAP gelecek Türkiye’nin dört bir tarafından mevsimlik işçi gelecek şimdi Urfa’ya su geldi, GAP projesi gerçekleşti, fakat halen Türkiye’nin dört bir tarafına mevsimlik işçi gönderiyoruz dedi.

Şanlıurfa’nın Ortadoğu’nun cazibe merkezi olabilecek sayede müthiş bir şehir ve tarihte çığır açan Harran üniversitesinin de olmasıyla çok yönlü bir şehir olduğunu söyledi.

“BU ÜLKENİN DURUMU NASIL OLACAK DİYEN YANMAZ”

Bu ülkenin durumu ne olacak, bu ülke nereye gidiyor diye herkeste bir endişe kaygı söz konusu, ama bu kaygı endişe karamsarlık bir tek iktidar yetkililerinde yoktur Sayın Maliye Bakanı Nurettin Nebati diyor ki dünya bize gıptayla bakıyor sayın bakanımız bu bakışa kafayı takmış daha öncede ışıl ışıl ediyordu ama geldiğimiz noktada dünya bize gıpta ile bakmıyor yanı başımızda Yunanistan var Yunanistan dünya ülkelerinde dış borç olarak yüzde 1 döviz bazında borçlanıyor. Biz yüzde sekiz buçuk ile borçlanıyoruz yani biz tefecilerin eline düşmüşüz baş aşağı gidiyoruz. Ülke batıyor dış ticaret açığı bütçe açığı cari açık almış başını gidiyor. Biz ülkenin geleceğini ipotek altına vermişiz. Boğazımıza kadar borca girmişiz ana paramızı geçti.

“ÜLKE BATAĞA DOĞRU GİDİYOR”

Ülke batağa doğru gidiyor ülke moratoryuma doğru gidiyor moratoryum dediğimiz bir ülke iflas eder devletin iflasına moratoryum bizim uluslararası sidiyes dediğimiz risk birimimiz 850 dir. 900 geldiği zaman artık dünyada hiç kimse inanmaz, en riskli ülkelerden biri olduk. Bugün olmadı 20 yıldır bu ülkeyi kendileri yönetiyorlar ve şimdi Nurettin nebatinin ifadesi dar gelirliler eziliyor. Biz de zaten onu söylüyoruz, zengin daha zengin oluyor, fakir daha fakir oluyor. Bu ülke bu mantıkla bu şekilde kalkınamaz.

“TÜRKİYE DE HUKUK İŞLEMİYOR”

Bir yılda anayasaya mahkemesine gelen dosya sayısı 110 bin, Türkiye’de hukuk işlemiyor, yargı işlemiyor. Sayın cumhurbaşkanı işine gelmişse kabul ediyor işine gelmiyorsa kabul etmiyor Avrupa insan hakları mahkemesi kararını kabul etmiyor.Halbuki Avrupa insan hakları mahkemesi bizim anayasa niteliğinde biz oraya imza atmışız taahhüt etmişiz bu karaları tanıyacağız diye sizi tanımadığınız zaman hukuk devleti sayılmazsınız hukuk devleti de sayılmadığı zaman dünya ülkeleri size farklı bir gözle bakar ve o ülkede ne ekonomi kalkınır ne yatırım gelir halkımız perişan olur.

“ŞANLIURFA’MIZ TÜRKİYE’NİN 8. BÜYÜK ŞEHRİ GAPIN BAŞKENTİ”

Şanlıurfa’mız Türkiye’nin 8. Büyük şehri GAP ın başkenti Türkiye’nin en büyük tarıma yatkın yapılan illerinden biri Şanlıurfa’da tarım ambarı olacaktır gıda ambarı olacaktır dünyanın gıda ambarı olacaktı çok büyük bir havaalanı değil havalimanı yapıldı ki dünyanın dört bir tarafına biz günlük sebze ve meyve gönderelim ve ülkemize döviz kazandıralım. Bundan 30-40 yıl öncesinde GAP gelmeden önce Urfa’ya su gelecek GAP gelecek Türkiye’nin dört bir tarafından mevsimlik işçi gelecek Urfa’ya su geldi GAP projesi gerçekleşti biz hala ülkenin dört bir yanına mevsimlik tarım işçisi gönderiyoruz. Perişan oluyorlar. Bunun için şunu söylüyorum Urfa turizm şehri, Urfa Ortadoğu’nun cazibe merkezi olabilecek sayede müthiş bir şehirdir.

“URFA TARİHTE HARRAN ÜNİVERSİTESİYLE DÜNYAYA ÇIĞIR AÇAN BİR ÜNİVERSİTEDİR”

Urfa tarihte Harran üniversitesiyle dünyaya çığır açan bir üniversitedir ama gelin görün ki Urfa’da kırsalda insanlar canından bezmiş durumda köy yolları yok sular sağlıksız içilmez durumda elektrikler bazen bir gün bazen de üç gün elektrikler kesiliyor köylerde de kimse kalmıyor. Urfa’nın ilçelerini gezdim ilçelerimiz Bozova, Ceylanpınar hayalet bir ilçe olmuş insanlar bıkkın bezgin yılgın hayatına küsmüş öyle bir şehir 20 yıldır ak parti yerel iktidarı tarafından idare ediyor. Urfa’yı bir an evvel cazibe bir şehir haline getirmemiz lazım Urfa’yı dünyayı gıda ambarı tahıl ambarı haline getirmemiz lazım Urfa’yı Türkiye’nin dört bir taraftan mevsimlik tarım işçilerinin akın akın gelmesi lazım ürün yelpazemizi genişletmemiz insanımıza zenginlik sağlamamız lazım Urfa’yı Ortadoğu’nun cazibe merkezi haline getirip hem sağlıkta hem eğitimde hem de sanayide ihracatımıza atılmamız lazım bu yüzden canla başla çalışmamız gerekiyor.

Kaynak urfanatik.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA